Ayşegül Drahşan

Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden onur ödülü ile mezun olduktan sonra önce Türkiye’nin önde gelen reklam şirketlerinde çalıştı. 2005-2009 yılları arasında FED Training& Consulting’de Satış Yöneticisi olarak görev yaptı.

Ayşegül DrahşanPDR Group’a 2009 yılında Satış Müdürü olarak katıldı ve görevi sırasında 2010’da “Emerging Young Talent of the Year” ve 2011’de Hyundai Satış Akademisi Projesi ile “Initiative of the Year” ödüllerini kazandı ve 2013 yılında Genel Müdür Yardımcısı görevine getirildi.

2015 yılında PDR Group’un temsil ettiği TMI Türkiye’ye Genel Müdür olarak atanan Drahşan, 2016 yılında Renault Türkiye ile gerçekleştirilen R-Touch Attitude, “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti” projesi ile “Business Developer of the Year” ödülünü aldı. 2017 yılında, Adler International Learning’den ICF onaylı Profesyonel Koçluk ve 2020 yılında da İleri Seviye Koçluk programlarını tamamladı. Kurumlara eğitim ve danışmanlık süreçlerinde destek olan ve aynı zamanda bireysel ve kurumsal koçluk çalışmalarına devam eden Ayşegül Drahşan, 2015 yılından itibaren PDR International Genel Müdürlüğünü ve 2019 yılı Ekim ayından itibaren PDR Group Genel Koordinatörlüğünü sürdürerek PDR Group şirketleri arasında sinerjiyi geliştirmek için sorumluluk almaktadır.

Ayşegül Drahşan, 2005 yılından beri Türkiye’deki ve Dünya’daki şirketlerin kurumsal eğitim süreçlerinin planlanmasına, yetkinlik bazlı eğitim ihtiyaç analizlerinin yapılmasına, eğitim yatırımlarının geri dönüşlerinin hesaplanmasına destek olmaktadır. Kurumlara, Kurumsal Eğitim Süreçleri Yönetimi, Eğitim Yatırımlarının Geri Dönüşünü Hesaplama (ROİ) eğitimleri vermekte, bireysel koçluk ve mentorluk hizmetlerini devam ettirmektedir.

Ayşegül Drahşan, evli, bir çocuk annesi “Bize Bir Eğitim Lazım” kitabının yazarı ve SHIFT! kitabının ortak yazarlarından biridir.

adrahsan@pdr.com.tr