Nihal Ergün Bitirgeç

PDR Group Danışmanı

Nihal Ergün Bitirgeç ;  1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olmuş , aynı yıl Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’ de Yönetici Adayı Programı ile bankacılık kariyerine başlamıştır.

23 yıllık Bankacılık kariyeri Yapı ve Kredi Bankası bünyesinde olup; portföy yönetimi, müşteri ilişkisi yönetimi, kredi değerlendirme, kredi izleme ve yapılandırma, yatırım finansmanı, bütçe yönetimi, ürün satış ve pazarlama, ekip yönetimi , reorganizasyon, süreç ve değişim yönetimi vb. konularda gerek şube satış gerekse genel müdürlük satış ekiplerinde yönetici pozisyonlarında çalışarak tecrübe edinmiş ve aktif rol almıştır.

Yurt içi şube deneyiminin yanı sıra bir yıl süre ile de bankanın Almanya iştirakinde Pazarlama Müdürü olarak çalışmıştır. 2020 yılında Ticari Şube Müdürlüğü görevinden emekliliği akabinde  Pdr  International bünyesinde Profesyonel Koçluk Eğitimi’ni tamamlamış, profesyonel iş yaşamına Eğitim Danışmanlığı ve Profesyonel Koç  olarak devam etmektedir.

Tiyatro oyunculuğu ve seslendirme alanlarında aldığı eğitimler ve amatör çalışmaları olup Radyo Televizyon Programcılığı  alanında da ikinci üniversitesini okumaktadır. Temel Bankacılık, satış, müzakere, mentorluk eğitimi, menti programı, sözlü ve yazılı iletişim teknikleri, analitik düşünce, problem çözme, finansal farkındalık, sonuç odaklılık, zaman yönetimi, sunum teknikleri konularında eğitim vermektedir.