Nesligül Leskay

Boğaziçi Üniversitesi Orta Kademe Yöneticilik ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına, Hisar Eğitim Vakfı Kemerköy Okulları’nın kurucu ekibinde, Öğrenci İşleri Sorumlusu olarak başladı. Ardından, start-up olarak, Koç Kültür Sanat ve Tanıtım A.Ş. ve Suna & İnan Kıraç Vakfı Kültür Sanat İşletmesi’ne bağlı Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde devam etti. Warner Bros. Consumer Products Türkiye Ofisinde Perakende alanında Pazarlama Yöneticiliği yaptı. Kurumsal eğitim sektörüne ilk adımı, 2010 yılında, Sinerji Eğitim Yönetim ve Danışmanlık’ta Satış ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak attı.

2013 yılında PDR Group’a katıldı. PDR Group’da Kurumsal Eğitimlerden Sorumlu Satış Müdürü olarak çalışmaktadır. Kurumsal eğitim ihtiyaçlarının analizi ve projelendirilmesi, kurumsal eğitimlerin dijital içeriklerinin hazırlanarak platformlara aktarılması, farklı kademelerdeki yöneticilere yönelik Liderlik programlarının tasarlanması, Satış ve Pazarlama ekipleri için akademi kurulması, kurum içi eğitmen yetiştirme programlarının kurgulanması, kurum içi koçluk ve koçluk ekseninde yer alan eğitim programlarının tasarlanması, kuruma özel uçtan uca yetkinlik geliştirme konularında proje bazlı çalışmalarını sürdürmektedir.

PDR Group’un her yıl gerçekleştirdiği “Proje Ödülleri” kapsamında, yönettiği eğitim projelerinden, Atasun Optik – “Mağaza Yöneticileri Geliştirme ve Potansiyel Mağaza Yöneticileri Yetiştirme” projesi ile – “2016 Yılı Jüri Özel Ödülü”, Enerya Enerji A.Ş. – “Genel Müdürlük ve Saha Ekipleri Kurum Kültürü Oluşturma ve Yaygınlaştırma” projesi ile – “2017 Markalaşmış Kurum Kültürü”, HD Holding – “Restoran Müdürü Yetiştirme ve Geliştirme Programı ve Know-How Devri” projesi ile – “2018 Markalaşmış Kurum Kültürü”, Enerya Enerji A.Ş. – “Lider Yetiştirme ve Koçluk Becerilerini Geliştirme” projesi ile – “2019 Yılı En İyi Proje Ödülü, “Allianz Akademi” ile hibrit modelde gerçekleştirdiği – “Hayata Ait Programlar” projesi ile “2020 Yılı Performans Gelişimi Kategorisi” ödüllerini aldı.

PDR Coaching and Mentoring Academy’nin 2. Dönem Mezunlarındadır. Halihazırda, üniversite öğrencileri ve iş hayatının genç profesyonellerinden danışanları ile birebir koçluk çalışmalarını yürütmektedir. Farklı sektörde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası şirketlerle eğitim ve gelişimi projelerine devam etmekte olan Nesligül evli ve 1 kız çocuğu annesidir.

nleskay@pdr.com.tr