Biltor Uluçay

PDR Group Danışmanı

Biltor Uluçay, lisans derecesini Deniz Harp Okulu’ndan (1988), yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik/Elektronik Bölümü’nden (1995) almıştır.

Önde gelen, farklı niteliklere sahip uluslararası ve yerli firmalarda (Turkcell, Superonline, D-Smart, IBM, Doruk) iş geliştirme/satış, M&A (satınalma-birleşme), teknoloji, ürün yönetimi/geliştirme, regülasyonlar gibi değişik disiplinlerde yönetsel sorumluluklar üstlenmiş ve yönetim danışmanlığı yapmıştır. Çok kültürlü ekiplerin yönetiminin yanısıra, müşteri ve iş ortaklarıyla deneyimi Türkiye’nin yanı sıra, ABD, Japonya, Avrupa ve Orta Doğu’yu da kapsamaktadır. Halen, yönetim danışmanı kimliği ile start-up/scale-up’ların stratejik gelişim projelerinde yer almaktadır.

Kurumsal çalışana yönelik ilgisini, standart yönetsel yaklaşımların ötesinde çalışma yaşamı süresince Koçluk ve Mentörlük yaklaşımlarıyla zenginleştirmiştir. Bireysel ve Takım Koçluğu ile NLP eğitimlerini Erickson Coaching International; mentorluk eğitimini Clutterbuck Associates bünyesinde tamamlamış olup ICF akredite bir koç olarak yurtiçi/yurtdışında kurumlar ve bireysel müşterileri ile çalışmalarına devam etmekte, sivil toplum kurumları ile gönüllü projeler gerçekleştirmektedir.

Yanı sıra, geleceğin organizasyonel modellerine ilgisi doğrultusunda, self-management/self-organizing teams alanlarında çalışmalar yapan «restartlab» düşünce kuruluşunun üyesi bir Çevik Koç (scrum.org; Professional Scrum Master-I) olup TEGEP’in gönüllü üyesidir.