Cenk Sağdam

PDR Group Danışmanı

İş yaşamına Paris’te EuroDisney’le işbirliği yapan Ascot’ta proje yöneticisi olarak başladı. Ardından Edephe mühendislik firmasında iş geliştirme ve kapıdan kapıya satış uzmanı olarak çalıştı. Burada geliştirdikleri bir aletin patentini alarak co-inventor olarak sertifika sahibi oldu.

Renault-Mais İstanbul’da devam eden kariyerinde, 14 yıl boyunca Pazarlama, Reklam son olarak Satış bölümlerinde yöneticilik yaptı. Bu süreçte otomotiv sektöründe ilk olacak bir çok faaliyete imza attı. Bunlar arasında ilk kurumsal satış kampanyası, 2.el oto ticaretinin marka bazında başlatılması, Açık Kapı etkinlikleri ve reklamda 360 derece dijital etkinliklerini saymak mümkün.

Bayilerin ticari etkinliklerinin geliştirilmesi, Stratejik Pazarlama, Müşteri Deneyimi ve Marka Yönetimi yönettiği görevler arasındadır. Formula 1’in ilk yıllarında TV’de canlı yayınlara çıkarak markanın resmi sözcüsü oldu.

2007’den sonra Perakende, IT, Event Marketing gibi farklı sektörlerde iş geliştirme ve satış yöneticiliği yaptı.

2011 yılında başladığı eğitim ve danışmanlık kariyerinde uluslararası Interactifs® şirketinden alınmış, «Yalın İşbirliği Yönetimi» sertifikası bulunmaktadır. Bu kurumun Türkiye ayağı MEFA’da faaliyetlerine devam etmiştir.

2018 yılında PDR bünyesine katılan Sağdam, liderlik, çevik satış ve pazarlama, Performans koçluğu, Müşteri Deneyimi ve farklı performans gelişim konularında çalışmaktadır. Bu kapsamda kuruma özgün yaratıcı eğitim tasarlama, projenin içerik yöneticiliğini yapma gibi faaliyetlerin yanı sıra, kurumlara ve C-Level yöneticilere bireysel  danışmanlık da yapmaktadır.

2021 yılından bu yana ICF onaylı koç olarak aktif olarak çalışmaktadır.