Burçak Atak

PDR Group Danışmanı

Burçak Atak Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunu ve aynı üniversitenin danışma kurulu üyesidir.  Yeditepe Üniversitesi’nde ICF Koçluk, Temel Psikoloji ve İstanbul Teknik Üniversitesinde NLP Uzmanlık, İstanbul Üniversitesi’nde Sanat Terapi programlarını tamamladı.

32 yıllık kariyerini eğitim ve gelişim yönetimi yönüne çevirmeden önce turizm ve iletişim başta olmak üzere hizmetler sektöründe girişimci ve üst düzey yönetici olarak çalıştı.  ABD’li Track Selling Institute – Max Sacks International Satış Eğitimi Okulu’nun İstanbul’daki uygulayıcısıdır. Bunun yanı sıra TUROYD’da (Turizm Otel Yöneticileri Derneği) kurucu üyesi, 3 dönem genel sekreteri ve basın komisyon başkanlığını yapmıştır.

2019 senesinden beri kurumların ve bireylerin gelişim ihtiyaçlarının KPI’lar (Temel Performans Göstergeleri) ile analizi, program tasarımları ve uygulaması ile süreç sonunda raporlamasını yapmakta, eğitim, danışmanlık ve koçluk hizmetleri vermektedir. Günümüzde LMS sistemlerinde tercih edilen interaktif mobil oyunlaştırma araçlarının senaryolaştırılması ve bu araçların kullanıldığı eğitimlerin tasarlanıp uygulanması konusunda deneyim sahibidir. Eğitimlerinde koçluk ve NLP temelli metodolojileri kullanmakla birlikte, çalışmaları hümanist psikoloji, felsefe, sosyoloji ve yönetim gibi disiplinlerden etki almaktadır. Kurumsal hayatın getirdiği sorunlara transfer edilebilir yetkinlikler çerçevesinden bakıp, insan odaklı çözümler bulma yolunda katkı sağlamaktadır.