GLOBAL PROJELER

Global Projeler
Global projelerimizdeki uzmanlığımızla ilham olmak için, müşterilerimizin ulaşmalarına yardım ettiğimiz başarı hikâyelerini paylaşmaktan daha iyi bir yol olabilir mi?

1989’dan yılından beri dünyada ve Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz Global projelerimizle pek çok organizasyonunun gelişimine, değişimine ve dönüşümüne katkı sağladık.

Pek çoğu halihazırda kendi sektörünün öncüsü olan bu kuruluşlar, rekabette her zaman bir adım önde olmak için yeni fırsatların peşinde oldu. Bazıları karşılaştıkları ciddi zorlukları ve engelleri değişerek aşmaya çalıştılar. Bazıları hızlı bir büyüme döneminin ardından kendi iş yapış biçimlerini sağlamlaştırmak ve sürdürebilir kılmak istediler.

PDR Group olarak, her türlü değişim ve gelişim faaliyetlerinde müşterilerimizin en büyük yardımcısı olmaya kendimizi adadık ve onları dünyanın farklı ülkelerinde edindiğimiz tecrübelerle yönlendirmeye çalıştık.

Gerçekleştirdiğimiz Global projelerimizden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz:

Unilever tüm dünyada, uluslararası kurumsal eğitim firmaları ile  yaptığı anlaşma sonrasında Proje Yönetimi ve Yeni Yönetici Geliştirme eğitimlerini gerçekleştirmektedir.

Unilever’in Global bakış açısıyla kuruma özel hazırlanmış eğitim içerikleri arasından, Yeni Yönetici Geliştirme, Proje Yönetimi, Çatışma Yönetimi ve Problem Çözme programları için birlikte çalışma fırsatı yakaladık.  Programlarımız, öncesinde e-learning, ölçümleme ve ardından sınıf eğitimlerini kapsayan eğitim modülleri şeklinde Danışmanlarımız tarafından Unilever Türkiye ekipleri için gerçekleştirildi.

Johnson Controls dünyanın farklı ülkelerinde görev yapan satış ekiplerine yönelik özel bir eğitim tasarlamıştır. Global bakış açısıyla hazırlanan bu eğitim programının akışı ve içeriği yurtdışında görev yapan danışmanların da katıldığı özel bir workshopla PDR Group danışmanları ile Cenevre’de paylaşıldı.

Projeye dahil olan ülkelerdeki eğitim danışmanları bir araya gelerek bu workshopta program içeriğini ve akışını kendi ülkelerine özel olarak revize ettiler. PDR Group danışmanları bu workshop sonrasında tüm satış ekiplerini 2+2=4 günlük hazırlanan özel program ile desteklemiştir.

Global iş ortağımız CCM Consultancy tüm dünyada ilaç firmalarına yönelik projeler düzenlemektedir. PDR Group olarak, CCM Consultancy’nin her yıl Bayer ve Pfizer için düzenlediği eğitim programlarını yürütüyoruz. Yunanistan ve Dubai de yapılan organizasyonlarda PDR Group danışmanlarımız Bayer ve Pfizer’in doktorlara özel hazırladığı “Kazandıran Sunum Teknikleri” eğitimini İngilizce ve Türkçe olarak vererek projenin tamamlanmasını sağladı.

Nestle’nin tüm dünya ülkelerinde kullandığı “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Liderlik Sergilemek” programı PDR Group danışmanı tarafından Nestle Türkiye yöneticileri için gerçekleştirilmiştir.

Liderlere çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliğini Nestle standartlarına göre hizalamayı vurgulayan program Nestle Türkiye üst yönetim ekibine 1 günlük İngilizce workshop ve fabrika yöneticilerine 1,5 günlük Türkçe workshoplarla gerçekleştirilmiştir.

Müşterimiz Syngenta tohumculuk alanında Türkiye’de faaliyet gösteren bir dünya devidir. Syngenta Satış Takımını geliştirmek için planladığı uluslararası projenin Türkiye bacağını PDR Group’la gerçekleştirme kararı aldı. İhtiyaç analizi ve proje liderliği yurtdışı iş ortağımız tarafından yapıldı ve projeden beklentiler ve takip süreçleri paylaşıldı. Devamında Türkiye’de Syngenta ekipleri ile yaptığımız saha çalışması satış takımının ve yöneticilerinin beklentilerini netleştirmemize yardımcı oldu. Eğitim programı tüm satış takımına ve satış yöneticilerine özel hazırlanan programla başarıyla tamamlandı.

Müşterimiz Vestas Türkiye’de enerji alanında faaliyet gösteren bir kuruluştur. Projenin amacı, Vestas yöneticilerini liderlik ve yönetim becerileri konusunda desteklemek olarak netleştirildi. Türkiye’nin de dahil olduğu farklı ülkelerde yapılan eğitim çalışmalarında 2 günlük eğitim programı Vestas yöneticilerine sunuldu. 

Proje öncesinde ihtiyaç analizi yapıldı, proje adımları arasında eğitimler, birebir koçluk seansları ve bilgi analizleri yer aldı. Vestas Yöneticilerinin her biri ile ilgili gözlem ve koçluk raporlarını da eklediğimiz projemiz başarıyla tamamlandı.

BIC Türkiye’de, BIC® yazım gereçleri, BIC® KIDS boyama kalemleri ve keçeli kalemler, Tipp-Ex® düzeltici ürünler, BIC® cep ve mutfak çakmakları ve kadın – erkek tıraş bıçakları ürünleriyle geniş bir gama sahip ve yenilikçi ürünleri ile Türkiye’nin her yerinde çok sayıda satış noktasında bulunuyor.

Müşterimiz BIC Avrupa çapında markalaşmış hizmet kültürü projesi kapsamında uluslararası bir iş ortağı ile çalıştı ve Türkiye dahil Avrupa’nın 10 ülkesinde tüm müşteri hizmetleri gruplarının eğitimlerini planladı.

BIC Türkiye Müşteri Hizmetleri ve Tedarik Zinciri Birimlerinin katılımı ile BIC ihtiyaçlarına ve yerel pazarın beklentilerine özel olarak tasarladığımız eğitim ve gelişim programlarını paylaştık.  Projenin amacı; müşteri hizmetlerinin hizmet kalitesi, iletişim, zorlu durumlarla başa çıkma ve güvenli davranış konularındaki bilgi ve becerilerini desteklemek, yeni ve etkili beceriler kazandırmak olarak hedeflendi. Eğitim programları tüm müşteri hizmetleri ve tedarik zinciri gruplarını kapsayacak şekilde İstanbul’da hayata geçirildi.

Renault Global Fransa, müşteri ile kurduğu iletişimi güçlendirmek üzerine kurduğu ‘Müşteri Deneyimi Yaratmak‘ stratejisi doğrultusunda, Avrupa‘daki bütün ülkeler, Türkiye ve Rusya’yı da kapsayacak şekilde çalışanlarına yönelik bir eğitim projesi başlattı. Bu projenin Türkiye bacağında PDR ile stratejik ortaklık gerçekleştirdi.

PDR Danışmanlarımızın Fransa’da katıldığı Global eğitimler sonrasında, proje Türkiye’ye özel tasarlandı. Mükemmel Müşteri Deneyimi Faz 1. R-Touch ve Faz 2 R-Smile projemiz, bütün çalışanları kapsayan (bayii çalışanları, servis ağı, satış ağı, merkez ve çağrı merkezi) eğitimlerle başarıyla tamamlandı.

Tüm dünyada yaşanan pandemi süreci, özellikle ilaç sektörünü derinden etkilemiştir. Doktorlara ulaşımın zorlaşması, çalışanların fiziksel temas kısıtlaması ile hastanelere girememesi, iletişim kanallarının zayıflaması ve uzaktan bilgi alışverişi ve satış görüşmesi gerçekleştirilmesi gibi zorluklar ön plana çıkmıştır. Bu problemlere yönelik çözüm ve gelişim planı olarak Janssen küresel bir eğitim projesi başlatmıştır.

PDR Danışmanımızın Global ekip ile yapmış olduğu iç eğitimler neticesinde Türkiye’de ‘Uzaktan Etkileşimde Mükemmellik’ eğitimlerinin ilk fazı tıbbi delegelere/mümessillere ve satış ekibine verilmiştir.

Türk Telekom International, CEE bölgesi, Türkiye, Kafkaslar, Orta Doğu ve Asya’da lider bir telekomünikasyon operatörüdür. Kurum, Macaristan ve Avusturya’daki çalışanlarının katılımıyla gerçekleşecek Satış ve Liderlik programlarında PDR Group ile çalışmayı seçmiştir.

Liderler için hazırladığımız üç modül ile toplam altı günden oluşan programımız, bütünleşik eğitim modelimiz çerçevesinde, eğitim öncesi ve sonrasında ölçüm ve analizler yapılarak kurgulanmıştır. Eğitimin ardından İngilizce birebir koçluklar ile program tamamlanmıştır.

Satış Okulu projemiz de yine aynı kapsamda katılımcıların yetkinlik analizleri, bu analiz sonrası hazırlanan içerikle verilen sınıf eğitimleri ve devam projesi olarak e-learning eğitimler şeklinde hazırlanmıştır.

Program Türkiye, Macaristan ve Romanya’da sektörel ve ülke farklılıkları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Global projelerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve kurumunuzda uygulamak için info@pdr.com.tr adresimizden bize ulaşabilirsiniz.