Gülten Karaca Çoban

PDR Group Danışmanı

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik lisans (2000) eğitiminin ardından, Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında yüksek lisans (2004) yaptı.

Çalışma hayatına 1998 yılında Kanal D Haber Merkezi’nde Uğur Dündar ve Haluk Şahin yönetiminde ilk adımını attı. Aynı yıllarda hem Bilgi Üniversitesi’nde, hem de Kanal D’de diksiyon ve haber spikerliği eğitimi aldı.

Görsel yayıncılık tecrübesini, dergi yayıncılığı ile zenginleştirmek istedi; Doğan Burda Dergi Grubu’nda (1999) kadın, sağlık, moda, popüler bilim ve dekorasyon (Formsante, Eltern Bebek, Burda, Elele, Focus, Maison Française ve Bride) dergilerinde yazı işlerinde görev yaptı. Aynı grup çatısı altında, 2002-2007 yılları arasında çeşitli dergilere Marka Müdürü ve Reklam Müdürü olarak hizmet verdi. Birçok reklam ve pazarlama projesinin yanı sıra Kadın Festivali, Cinsel Zeka Konferansı ve Sağlıklı Yaşam Şenliği gibi etkinliklerin yönetimlerinde yer aldı.

2009 yılında Show TV’de “Maximum Sağlık” adında (hafta içi her gün – canlı yayın) sağlık programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. 2011 yılı itibariyle kurucusu ve ortağı olduğu iletişim ajansında sağlık, eğitim, finans ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren birçok kurumsal firmaya, marka ve medya danışmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

İletişim, diksiyon, sunum teknikleri eğitimleri çalıştığı ve uzmanlaştığı alanlar arasındadır.