Levent Tirit

PDR Group Danışmanı

25 yıllık profesyonel çalışma hayatının tamamını ilaç sektöründe gerçekleştirdi.

Alanında lider ve dünyanın önde gelen uluslararası ilaç şirketlerinin saha ve merkez kadrolarında yönetici olarak çalıştı.

Kariyer yolculuğuna Merck Sharp Dohme ilaçlarında Satış Temsilcisi olarak başlayan Levent Tirit, sırasıyla Bristol-Myers Squibb İlaçlarında Bölge Müdürü, Satış Müdürü, Eğitim Müdürü ve Satış Gücü Etkinliği Müdürü, Allergan ilaçlarında Saha Tanıtım Programları Müdürü ve Bölge Satış Müdürü olarak görev yaptı.

Sürekli öğrenmeyi, gelişim ve değişimi profesyonel çalışma hayatının motivasyonu kabul ettiği kariyeri süresince;   satış, iletişim, liderlik, performans-kariyer ve  yönetici yetenekleri geliştirme programlarına katıldı. Birçok sertifikasyon programına ek olarak ‘’Adler Central Europe Koçluk Fakültesini Profesyonel Koç olarak tamamlamıştır.

Görev yaptığı şirketlerde saha ekiplerinin seçme ve yerleştirilme süreçlerini yöneterek, satış temsilcisi ve yöneticilerine çok sayıda mesleki yetkinlik eğitimi verdi, Saha yöneticilerinin koçluk çalışmalarını yürüttü. Değişen rekabet ve pazar koşulları doğrultusunda satış ekiplerine yeniden modelleme çalışmaları yaptı. Satış Gücü Etkinliği sistemlerinin tüm uygulamaları üzerinde çalıştı, çok sayıda proje ve eğitim gerçekleştirdi.

Saha satış yöneticileri ve temsilcileri için performans değerlendirme ve kariyer gelişimi sistemlerinin adaptasyonu ve yönetilmesi dahil olmak üzere farklı projelere liderlik yaptı. 25 yıldır biriktirdiği deneyimlerini, gelişim ve değişim isteyen firmalar ve çalışanlarıyla paylaşmak ve bu değişim yolculuğunu birlikte yapmak üzere kariyerine ‘’PDR Group Eğitim Danışmanı ve Koç’’  olarak devam etmektedir.