Ebru Demir Koçak

PDR Group Danışmanı

Ege Üniversitesi Gıda Teknolojisi, Medipol Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Boğaziçi Üniversitesi BÜYEM İnsan Kaynakları Yönetimi programını bitiren Ebru Demir Koçak, kariyer hayatına gıda sektöründe kalite yönetim sistemleri alanında başlamış,  24 yıl süren kurumsal hayatında Kalite ve İnsan Kaynakları alanında çalışmıştır.

1999 yılında Kalite Yönetim Sistemleri kurulması ve denetlenmesi rolü ile başladığı kariyerine, 2006 yılı itibariyle İnsan Kaynakları alanında devam etmiştir. İzgi Lojistik, Erdem Kıramer & Makas Kuaförlük, ISS Tesis Yönetim Hizmetleri, Asset Global Lojistik gibi hizmet sektöründe farklı kurumlarda İnsan Kaynakları Direktörlüğü yaptı. Değerlendirme merkezi (AC) kurulması ve yönetilmesi, İnsan Kaynaklarının işe alım, kariyer yönetimi, eğitim, organizasyonel gelişim, ücretlendirme ve yetenek yönetimi gibi tüm fonksiyonlarında görev aldı.

Hizmet sektörü ve insan kaynakları alanında uzun yıllar süren tecrübe ile, 2021 yılında Çalışan Deneyimi alanında uzmanlaşmak üzere, Jacob Morgan Employee Experience Crash Course tamamladı. 2021 yılında Ekonomist Dergisi tarafından hazırlanan listede En Güçlü 50 İK Liderinden biri olarak yer aldı.

İnsanın, kendine yolculuğunun çok kıymetli olduğuna olan inancıyla, 2021 yılında PDR ICMA ICF onaylı Profesyonel Koçluk eğitimini tamamlayarak, koçluk serüvenine başladı.

Özellikle Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesine yönelik gönüllü olarak birçok STK’da koçluk ve mentorluk yapmaya devam ediyor. Aynı zamanda 2019 yılından bu yana Demirkent Araştırma ve Eğitim Vakfı Danışmanlar Kurulu üyesidir. 2022 yılından bu yana Dünya Gazetesi serbest köşe yazarlarındandır.

PDR International bünyesinde İnsan Kaynakları Süreçleri, Çalışan Deneyimi, İletişim, Sunum, Koçluk gibi konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.